בריכות פרטיות, בריכות נירוסטה, בריכות בטון, בריכות על הגג, בריכות פנטהאוז, תכנון בריכות, עיצוב בריכות ועוד.
למעבר לאתר החדש
דף הבית » מיתוסים נפוצים בענף הג'קוזי

 

כדי לעזור לכם להתמקד על המוצר המתאים לכם ולמנוע ממכם ללכת שולל אחר שפע המידע המוטעה הנפוץ בשוק הג'קוזי אספנו עבורכם את מיטב המיתוסים הנפוצים בשוק כשהם מלווים בהסבר המתאר את המציאות בפועל.

מיתוס: ג'קוזי מתוצרת ארה"ב נחשב אוטומטית לאיכותי.
 
בשוק הג'קוזי המושג "תוצרת ארה"ב" נתפס כמילה נרדפת לאיכות האולטימטיבית. בפועל קיימים בארה"ב עשרות יצרנים ברמות שונות של איכות חלקם ברמה הבסיסית ביותר הדומה לרמה המיוצרת בארץ ועד לאיכויות הגבוהות ביותר.
יש לבדוק את רמת היצרן הספציפי מעבר לכותרת הכללית "תוצרת ארה"ב" ובמיוחד לבדוק את ארץ הייצור בפועל מאחר ומותגים אמריקאים רבים העביר את פסי הייצור שלהם למקסיקו.
כמו כן בזמן האחרון מתרחבת התופעה של הצגת ג'קוזי מתוצרת הארץ או מתוצרת סין כג'קוזי אמריקאי. רכיבים אמריקאים המורכבים בארץ אינם הופכים את הג'קוזי לתוצרת ארה"ב!
היזהרו לא ליפול בפח-  דרשו לראות את אתר היצרן והוכחות לגבי ארץ הייצור!
 
מיתוס: חיטוי ללא כימיקלים

ישנן חברות בשוק המתהדרות בשיטות חיטוי ללא כימיקלים – לטענתן דגמי הג'קוזי שלהן מצויידים במערכות פלא חדשניות המאפשרות חיטוי הג'קוזי ללא שימוש בכימיקלים.
ובכן, מכשיר הפלא הנקרא אוזונטור נמצא בשוק כבר כמה עשרות שנים. למרות שגז האוזון משמש כמחטא יעיל אשר אינו משאיר שאריות במים הוא אינו יכול ואינו מיועד לשמש כמחטא יחיד!
בכל סוגי האוזונטורים של כל יצרני הג'קוזי גז האוזון מוזרק אל נקודה מסוימת בצנרת מערכת הסינון. כל זיהום העובר דרך נקודה זו מושמד ביעילות  אבל זיהומים הנמצאים באזורים אחרים בג'קוזי אינם מושפעים כלל.
לצורך חיטוי יעיל ורציף של כל מי הג'קוזי יש צורך בחומר חיטוי "שאריתי" – חומר הנמצא במים באופן קבוע ומשמיד את הזיהום ברגע חדירתו למים.
 
עיון מעמיק בכל מדריך המשתמש של כל יצרני הג'קוזי יגלה כי חיטוי ללא כימיקלים הוא בסך הכל עוד גימיק חסר בסיס המופרח ע"י אנשי מכירות לא אחראיים וכי שימוש משולב של חיטוי באוזון עם חומר חיטוי פיזי במים כגון ברום, כלור או FREE ייתן את התוצאות האופטימליות.
 
מיתוס: צריכת חשמל של הג'קוזי אצל יצרן מסוים עומדת על 58 ₪ לחודש.

כדאי לבדוק היטב את החישוב המביא לתוצאה המאד קוסמת של 58 ₪ לחודש:
כמה שעות חודשיות של שימוש בג'קוזי? באיזה טמפרטורה? מה הטמפרטורה החיצונית? חורף? קיץ? מה נפח הג'קוזי? - האם התוצאה הנ"ל נכונה לג'קוזי בנפח 1000 ליטר כמו לג'קוזי בנפח כפול?

בנתונים ריאליים התוצאה תהיה שונה, בשימוש סביר ובטמפרטורה של 36-38 מעלות יש לצפות לצריכת חשמל של כ 100-130 ₪ בחודש.
רוב יצרני הג'קוזי בטווח העליון של האיכויות והמחירים משתמשים בשיטות בידוד מאד דומות –  שכבות של קצף פוליאורטן, מדידות השוואה שנערכו בארה"ב של איכות הבידוד מראות על הבדלים זניחים.
מכאן שיצרן הטוען לצריכת חשמל של פחות מ50% ממתחריו פשוט מטעה את לקוחותיו.
 
מיתוס: גוף חימום קטן יותר הוא גם חסכוני יותר

המשוואה פשוטה: בכדי לחמם נפח מים נתון, גוף חימום גדול וגוף חימום קטן יצרכו כמות חשמל זהה לחלוטין.
לגוף החימום הגדול זה פשוט ייקח פחות זמן!
 
 
 
מיתוס: עדיף להתקין ג'קוזי לרשת החשמל בחיבור חד פאזי
 
בפועל – לחיבור חד פאזי אין שום יתרון!!! 
חיבור תלת פאזי מאפשר חלוקת עומס צריכת החשמל על שלושת הפאזות. 
בבתים בהם קיימת רשת חד פאזית בלבד - ניתן לחבר ג'קוזי תלת פאזי של COASTSPAS
גם לחיבור לרשת על פאזה בודדת.
 
מיתוס: מסננים קרמיים עדיפים על מסננים רגילים 
(וגם ניתן לשטוף אותם במדיח...)
 
ביננו, האם אתם באמת רוצים לשטוף את מסנני הג'קוזי במדיח הכלים שלכם?? 
(באופן אישי לא הייתי רוצה לאכול מהכלים שיישטפו אח"כ באותו מדיח...)
בפועל אין הבדל באיכות הסינון בין מסננים קרמיים ומסנני רגילים אולם מסננים קרמיים יקרים בהרבה ממסננים רגילים וקשים יותר לשטיפה.
 
מיתוס: נקודות היניקה מתחתית אמבט הג'קוזי מסוכנות ועלולות ללכוד את שיער הרוחצים.
 
מזה כמה שנים התקן האמריקאי VGB מחייב שכל משאבה היונקת מבריכת שחייה או ג'קוזי תחובר לשתי נקודות יניקה במקביל. חיבור בצורה זו מונע מצב "הידבקות" אל נקודת היניקה של שיער או חלקי גוף אחרים.
דאגו לספור את פתחי היניקה (כולל הסקימר) בג'קוזי המוצע לכם מול מספר המשאבות וודאו שהג'קוזי עומד בכל תקני הבטיחות.
 

מיתוס: יניקת מים לסינון עדיפה מחלקו העליון של האמבט

כל מהנדס מתחיל מתחום בריכות השחייה \ ג'קוזי יודע שכדי לקבל סירקולציה אופטימלית של מי הבריכה או הג'קוזי יש לינוק מים מתחתית הבריכה ומהחלק העליון גם יחד. 
בכל בריכת שחייה \ ג'קוזי המתוכננים לסירקולציה מלאה מותקנות נקודות יניקה ברצפה ובחלק העליון –  בצורת סקימרים או תעלת גלישה.

ואחרון חביב: אחריות
 
הנושא הכאוב ביותר בתחום. הרבה חברות מציעות תנאי אחריות מפליגים בשלב המכירה.
חשוב לבדוק את האותיות הקטנות מעבר להכרזות הגדולות:
חלק מהחברות מעניקות שנות אחריות רבות אשר אינן מגובות על ידי היצרן. האם יש השתתפות עצמית ההולכת וגדלה עם חלוף השנים? האם האחריות כוללת עלות העבודה? האם החברה מחזיקה טכנאים שכירים או פרילנסרים אשר אינם מתמחים בחברה ספציפית? מה זמן התגובה למתן האחריות?