בריכות פרטיות, בריכות נירוסטה, בריכות בטון, בריכות על הגג, בריכות פנטהאוז, תכנון בריכות, עיצוב בריכות ועוד.
למעבר לאתר החדש
דף הבית » מידע מקצועי » המדריך השלם לקניית גקוזי לגינה
מידע מקצועי
שאלות ותשובות

המדריך השלם לקניית גקוזי לגינה

 

היום הגדול הגיע ואתם מחליטים שהגיע הזמן לקנות לעצמכם ג'קוזי ולהתחיל לחיות באמת.
משימה פשוטה, נכון? אז זהו שלא.
תחום מערכות הג'קוזי והספא הביתיות מוצף (תרתי משמע) בשנים האחרונות בעשרות יצרנים ויבואנים של מערכות, רובן תוצרת הארץ או המזרח הרחוק, ההיצע אדיר ומי שאינו בקיא בפרטים עלול "ללכת לאיבוד" 

בין שלל הדגמים והמחירים.


בדיוק בשביל זה אספנו את חמש הנקודות הקריטיות ביותר לבחינה לפני רכישת הג'קוזי המושלם והרי הן לפניכם:
 

ארץ ייצור


מערכות הג'קוזי הנמכרות בישראל מיוצרות ב-3 מקורות עיקריים:  
ישראל  -   סין  -  צפון אמריקה (ארה"ב או קנדה).

 

בעוד שלישראל ולסין חדרו מערכות הג'קוזי רק בעשור האחרון, בארה"ב ובעיקר בקנדה קיימת מסורת של עשרות שנים בשימוש בג'קוזי והחברות הקנדיות אף נחשבות לחלוצות בתחום הפיתוח והפטנטים למערכות ספא וג'קוזי ביתיים.
חברת COASTSPAS למשל, אחד היצרנים הקנדיים הבולטים בזירה העולמית אחראית להמצאת שלל פטנטים למערכות הג'קוזי הביתי, ובמערכות שתכננה הופיעו לראשונה מפלים מפכים, הג'קוזי הראשון (והיחידי) עם ה"קצה הנעלם", מערכות שמע ומסכי מולטימדיה ייחודיים, שיטות ייחודיות לבידוד, חיטוי ועוד. מבחינת איכות ואמינות, אין ספק שהמערכות הוותיקות הנשענות על מסורת ייצור של עשרות שנים עדיפות על החלופות.

 

תג המחיר


בעוד שמקובל לחשוב שקיימים הבדלים גדולים ברמות המחיר בין מערכות הג'קוזי הקנדיות היוקרתיות לבין החיקויים השונים להן, הרי שבפועל המצב שונה. למעשה, בוודאי תשמחו לגלות שמחירי ג'קוזי בסיסי מקורי מתוצרת קנדה ומחירי ג'קוזי מתוצרת סין או מתוצרת מקומית התקרבו בשנים האחרונות, עם נטייה קלה במחיר למערכות הצפון אמריקאיות (האמור מתייחס למערכות הבסיסיות של היצרנים המובילים) – ובצדק.
במערכות הקנדיות המעולות ניתן למצוא שלל יתרונות מובנים, מהמערכות הבסיסיות ביותר ועד דגמים ייחודיים ויוקרתיים, הכוללים פינוקים שונים, מערכות מולטימדיה משוכללות, מערכות ג'קוזי רפואיות לסובלים מבעיות פרקים, מפלים מרגיעים המשמיעים צליל פכפוך מושלם ואפילו בריכות שחייה נגד הזרם (אין מה לעשות, גם בג'קוזי, מה ששווה יותר, עולה יותר).

 

עמידות


לגבי עמידות התמונה יחסית פשוטה. ממש אין מה להשוות בין שלדות הג'קוזי המיוצרות בקנדה לבין אלו המיוצרות בכל מקום אחר בעולם. בעוד שבמערכות הסיניות, הישראליות וארצות נוספות בנויה השלדה משכבה או שתיים של פיברגלס בלבד, דבר שאינו מונע לחלוטין אפשרות לשבר השלדה– במערכות הג'קוזי הקנדיות התמונה שונה לחלוטין.
תחזיקו חזק: בתואר עריסת השלדה העמידה ביותר, מתהדרת חברת COASTSPAS היוצקת את שלדות מערכותיה בלא פחות מ-8 שכבות פיברגלס (פטנט הקרוי בחברה "שיטת 8 השלבים") ואף מגדילה לשזור בתוכן מוטו מתכת לחיזוק נוסף, דבר המבטיח עמידות לאורך עשרות שנים, אם לא למעלה מזה.


השלדות הקנדיות פשוט אינן ניתנות לשבירה-
לא פלא שמשקלן של מערכות COASTSPAS כפול ויותר ממשקלן של מערכות אחרות

 

אחריות

 

בהתאם לעמידות, כך גם האחריות המגיע עם מערכות ספא המתוארות. בעוד שכל היצרנים המקומיים ויבואני ג'קוזי מתוצרת סין מעניקים שנים ספורות אחריות על המוצר – יבואני הג'קוזי הקנדי מעניקים מעבר לאחריות של 5 שנים על שכבת האקריל, 
אחריות על השלדה לכל החיים!!
 
זהו בהחלט יתרון תחרותי מוחץ המבטיח לרוכשי מערכות ג'קוזי קנדיות ראש שקט וידיעה מלאה שבג'קוזי שלהם חור כבר לא יהיה.
 

שונות: חיסכון, בידוד, ניקיון, איבזור


אוקיי, התמונה מתחילה להתבהר, אבל מי שעדיין מתלבט, 
כדאי מאוד שישקול גם את הנקודות הבאות:


חיסכון באנרגיה 
מערכות ספא עלולות להיות גזלן אנרגיה שמשאיר את עקבותיו על גבי חשבון החשמל שלכם. חשוב לבדוק האם מערכת הג'קוזי הרלוונטית עבורכם מצטיינת בחיסכון בחשמל.
בעוד שאצל יצרנים שעוסקים בהרכבת מערכות מחלקים קיימים אין מודעות לנושא החיסכון בחשמל, בחברות האמריקאיות והקנדיות הנושא מפותח ביותר. גם כאן מובילה חברת COASTSPAS
 את השוק עם משאבות סחרור ייחודיות החוסכות אנרגיה בזכות 2 מהירויות עבודה, עבודה רגילה ועבודה חסכונית. גם כאן מדובר בפטנט רשום לגבי תכנון חכם של פתחי יניקת האוויר לקירור, התורמים גם להארכת חיי המשאבה.


בידוד
בבואנו לבחון את רמת הבידוד של מערכות הג'קוזי השונות, נוכל להבחין בנקל כי במערכות מתוצרת קנדה קיים בידוד קצף הממלא את כל החלל בין החיפוי החיצוני של הג'קוזי לאמבט הפנימי וזאת לצורך צמצום אבדן חום המים, יצירת בידוד אקוסטי ותמיכה במערכות הצנרת. במערכות ה"רגילות" דברים קטנים אלו שעושים הבדל גדול, לרוב אינם קיימים וחבל.


ניקיון והיגיינה
לאלו מאיתנו החרדים לרמת הניקיון וההיגיינה של הג'קוזי (ומי לא בעצם), אין לנו חדשות מרעישות. גם כאן מצטיינות מערכות הג'קוזי של COASTSPAS ב
איכותן ובתמורה הגבוהה שהן מעניקות לכל שקל. הפטנט הרלוונטי שפותח ע"י החברה הקנדית לשמירה על ניקיון המים נקרא מערכת סינון ציקלונית – ואין לה מקבילה בכל מערכת אחרת בשוק. מדובר במערכת שתפקידה לווסת את זרימת המים בכניסה למסנן באופן המאפשר נצולת מלאה של כל השטח המסונן ומקנה יכולות סינון עוצמתיות יותר והארכת מרווחי הטיפול במסנן. התוצאה ניכרת גם במבט חטוף: המים נקיים וצלולים יותר ולפיכך מענגים ומספקים תחושה של ניגיינה מושלמת.


אבזור
רכישת ג'קוזי איכותי לבית, לגג, לחצר או לגינה, משולה לרכישת מכונית חדשה. גם כאן האביזרים הנלווים יכולים לעשות את כל ההבדל. חברת COAST SPAS
 שוב בולטת לטובה גם כאן, עם עושר אדיר של אביזרים, מכיסויים, מדרגות וחומרי חיפוי ועד תאורות LED רומנטיות, מסכי מולטימדיה מהממים ומערכות שמע שתוכננו במיוחד לצורך התאמה לג'קוזי. דוז פואה!

 

אז... בואו להתרשם מהדגמים!